Challenge: 30 gün boyunca saat 5’te uyanmak

Uzun zamandır uykumu düzene sokmaya çalışıyorum ama bir türlü hayata geçirememiştim. Dersim olduğu günlerde 7:30 da, diğer günler saat 12 gibi uyanmak vücut dengemi de alt üst ediyordu.Erken uyanınca gün içinde daha verimli saatleri kullanabilir ve daha üretken olabiliriz diye düşünüyordum. Ancak her gün aynı saatte ve üstelik erken bir saatte uyanmak öz disiplini en çok zorlayan şeylerden biri olduğu için yapamamıştım. Bunu beni çok daha zorlayacak bir şekilde: bir ay boyunca her gün saat 5’te uyanarak kırmaya karar verdim.Gece yatma saati olarak bir kısıtlama yok, saat 11 gibi uyumayı düşünüyorum. TV’de izlemediğime göre 11’den sonrası için merak ettiğim bir şey kalmıyor zaten.Beni en çok zorlayacak zamanlar hafta sonları olacak sanırım. Fakat herkes uyurken ayakta olmak ve ilk güneş ışığıyla güne başlamak beni motive edecektir.Haftanın 3 günün de uyandıktan sonra, hava aydınlanınca temiz havada koşmayı planlıyorum. Ancak spora sürecin ilk günlerinde değilde, daha sonra başlayacağım. Saat 5’te uyanmanın hem zaman yönetimi hem de vücut dengesi açısından beni nasıl etkileyeceğini gerçekten merak ediyorum.

Bu süreçte nasıl hissettiğimi ve neler olduğunu bu blogdan yazacağım ve 30 günün sonunda bu alışkanlığı sürdürüp sürdürmeyeceğime karar vereceğim. Sabahın 5’inde çalacak olan telefon alarmlarıyla ilişkim başlıyor.


Challenge: 30 gün boyunca saat 5’te uyanmak Serisi

Giriş Yazısı 1. Gün 6. Gün Sonuç Yazısı >>

Bu blogu takip etmek ve yeni gönderilerle ilgili bildirimleri e-postayla almak için e-posta adresinizi girin.

Challenge: 30 gün boyunca saat 5’te uyanmak” üzerine 6 yorum

  1. […] 30 gün boyunca 5’te uyanma deneyimimin 6. gününden merhaba. Erken bir pazar sabahı bu yazıyı yazıyorum. En son pazar günü erken uyandığımda ÖSS’ye girmek için uyanmıştım galiba. İtiraf etmeliyim ki, tatil günleri 5’te uyanmak en zoruymuş. Dersim olduğu günler bu kadar erken uyanmasam da düşünce olarak erken uyanmak durumunda olduğuma hazır oluyordum zaten. Ancak öğlen 12’ye kadar uyanmamak için hiç bir engel yokken, saat 5’te çalar saatin sözünü dinlemek için ekstra motivasyon gerekli. Evet aslında tüm meselenin motivasyon da bittiğini anladım. Tek ihtiyacımız olan uykumuzu kaçıracak derece de motive edici bir hedef.Aynı zamanda, erken uyanarak  istediğiniz her şeye erken başlayabiliyorsunuz. Saat 9’a geldiği zaman bir günde yapmanız gereken şeylerin yarısı bitmiş oluyor. İşinize konsantre olabileceğiniz en iyi saatler diyebilirim. Sizi engelleyecek hiçbir şey yok. 0 mesaj, 0 e-posta, 0 bildirim ve tamamen sessizlik. […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s